Internationaal koel- en vriestransport

Frigo Group vrieshuis opslag voor internationaal koel- en vriestransport van vlees, vis en groenten

Het opslaan van gekoelde of bevroren etenswaar vraagt om expertise en vakmanschap. Neem nu het invriezen van vlees. Allereerst is een professioneel vrieshuis nodig waar de temperatuur per ruimte exact afgesteld kan worden. Frigo Group Logistics beschikt over zo’n opslagplek in Nieuw-Vennep. Om überhaupt vlees te mogen ontvangen zijn vergunningen nodig. Alles over erkenning, registratie en vergunning per bedrijfstype vindt u op de website van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit. De NVWA valt onder het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Frigo beschikt over de vergunningen K en B. Om de kwaliteit van het ingevroren vlees te garanderen, hanteert Frigo strikte hygiëneregels. Het verse vlees wordt in vriestunnels bewaard waar de temperatuur binnen 24 uur tot -24 graden Celsius daalt. Dit proces wordt shockfreezing genoemd. 

Ook vis en visproducten bewaart Frigo Group in de vriestunnels van het koelhuis in Nieuw-Vennep. Maatjesharing komt bij Frigo op dagelijkse basis binnen in kooien met emmers. Zodra de kooien arriveren, worden ze voorzien van labels met daarop de belangrijkste productkenmerken. Is de temperatuur van -24 graden bereikt, dan gaan de kooien richting een bewaar-cel. Daar wordt de temperatuur constant gehouden. Dit is essentieel gezien het hoge zoutgehalte van de haring.

Bij een stukje vlees of vis horen natuurlijk heerlijke aardappels / aardappelproducten en groenten. Ook die worden door Frigo Group van A naar B vervoerd en – zo nodig – tussentijds opgeslagen. Laten we vers fruit, brood- en banket niet vergeten. De laatste jaren heeft de consumptie van kant-en-klaarmaaltijden een hoge vlucht genomen. U raadt het al: ook die transporteert Frigo van de fabrikant naar de winkel.

De gekoeld transporten opslag planningen worden gemaakt op kantoor bij Frigo Group Logistics in Geldermalsen. Algemeen directeur Margreet van Elderen stuurt een team van vier planners aan. Strak plannen is bij Frigo Group echt noodzakelijk, want er wordt niet alleen binnen Nederland gereden. De chauffeurs gaan regelmatig naar landen als Spanje, Frankrijk, Duitsland, Portugal, België en Luxemburg.

https://www.frigogroup.com/nl/

Veelgestelde vragen

Wat is shockfreezing en waarom gebruikt Frigo deze methode?

Shockfreezing is het proces waarbij vers vlees in vriestunnels binnen 24 uur tot -24 graden Celsius wordt afgekoeld. Dit garandeert de kwaliteit en veiligheid van het product en voorkomt bacteriegroei.

Welke vergunningen zijn nodig voor internationaal koel- en vriestransport?

Voor het opslaan en vervoer van vlees zijn vergunningen nodig, zoals de K- en B-vergunningen die Frigo Group bezit. Deze zijn geregistreerd bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Naar welke landen transporteert Frigo Group gekochte goederen?

Frigo Group vervoert regelmatig naar landen als Spanje, Frankrijk, Duitsland, Portugal, België en Luxemburg. De logistieke planning vindt plaats op het kantoor in Geldermalsen.

Hoe bewaart Frigo vis en visproducten zoals maatjesharing?

Vis en visproducten worden in vriestunnels bewaard en voorzien van labels met productkenmerken. De temperatuur wordt constant op -24 graden gehouden, wat essentieel is vanwege het hoge zoutgehalte.

Welke producten transporteert en opslaat Frigo Group naast vlees en vis?

Frigo transporteert ook groenten, aardappelen, fruit, brood, banket en kant-en-klaarmaaltijden. Al deze producten worden gekoeld vervoerd en indien nodig tussentijds opgeslagen.

Gerelateerde artikelen die u mogelijk interesseren

Geremde aanhanger met harde opbouw en laadvermogen van 920 kg voor veilig transport

Wanneer u op zoek bent naar een betrouwbare oplossing voor het vervoeren van zware ladingen, zijn aanhangers de perfecte keuze.

...
Verhuisbedrijf Snelle Jongens team - het beste verhuisbedrijf van Utrecht met moderne apparatuur en klantgerichte service

Utrecht is een bruisende stad met een dynamische vastgoedmarkt. Of je nu verhuist naar een gezellig grachtenpand in de binnenstad

...
Illustratie over de vraag is een taxi nog wel betaalbaar, met visualisatie van taxikosten en prijsfactoren

Pak jij wel eens een taxi? Het kan zijn dat je een taxi nodig hebt om naar een feest te

...
Man in vrachtwagen met goede dashcam voor wagenpark voor veiligheid en bewijsmateriaal.

U bent op zoek naar een goede dashcam voor uw wagenpark. Dit heeft vele voordelen voor u als wagenparkbeheerder, maar

...